Dla Pacjenta

artsmile_implant_stomatolog_dentysta_lodz

Implanty zębowe

Implanty są obecnie najnowocześniejszą i najdoskonalszą metodą uzupełnienia braków w naturalnym uzębieniu. Implanty zębowe to niewielkie, tytanowe części stanowiące wysoce zaawansowane technicznie sztuczne korzenie zębowe,

Czytaj dalej »

Wybielanie zębów

Dzisiaj wszyscy pragniemy mieć białe zęby co wiążę się z ogólną poprawą atrakcyjności wyglądu zewnętrznego. Piękny uśmiech zdobi lepiej niż makijaż, poprawia samopoczucie, to atut

Czytaj dalej »

FAQ

Implanty zębowe są dostępne na rynku od ponad 60 lat. Od tego momentu nie zarejestrowano żadnego przypadku uczulenia na tytanowe implanty. Tytan nie posiada żadnych składników mogących wywołać alergię i jest całkowicie neutralny w organizmie.
Z materiałów używanych na korony i mosty największą zgodność z organizmem wykazują materiały ceramiczne. Ryzyko wystąpienia alergii zmienia się jednak w przypadku metali i plastiku. Pozwól swojemu lekarzowi doradzić Ci jaki materiał jest dla Ciebie najlepszy.

W pierwszych kilku dniach po zabiegu dziąsła będą prawdopodobnie bardziej wrażliwe, ale nie będą już krwawić. Przez krótki czas, nieprzyjemne uczucie może powodować jedynie lekka opuchlizna policzka. Jednak większość pacjentów nie potrzebuje następnego dnia nawet środka przeciwbólowego i może wrócić do normalnego życia.

Większość koron i mostów jest zrobionych z metalu lub stopów metalu i licowanych ceramiką dopasowaną do koloru naturalnych zębów. Alternatywnym rozwiązaniem wysokiej jakości pod względem estetyki jest porcelana. Ze względu na swoją wytrzymałość, szczególnie odpowiedni dla uzupełnień opartych na implantach jest także tlenek cyrkonu. Można go zastosować dla pojedynczych koron zębowych, jak również dla większych mostów. Jego zaletą jest to, iż odbija on światło podobnie jak naturalne szkliwo, a zatem uzupełnienie jest praktycznie identyczne jak naturalne zęby.

Właściwie nie. Jeżeli chorujesz na takie schorzenia jak: choroba układu krążenia, uszkodzenie nerki lub jeśli posiadasz tendencje do krwotoków czy masz uszkodzony system immunologiczny, powinieneś zawsze powiedzieć o tym swojemu lekarzowi. W niektórych przypadkach efekty uboczne działania leków mogą wpływać na proces gojenia, dlatego też już podczas pierwszej konsultacji lekarz dentysta powinien być poinformowany o wszystkich regularnie przyjmowanych przez Ciebie lekach. Dzięki temu doradzi Ci na temat wszystkich możliwych opcji leczenia i pomoże podjąć właściwą decyzję.

Tak, jednak Twoja choroba musi być dokładnie kontrolowana. Niekontrolowana lub nieleczona cukrzyca może niekorzystnie wpływać na proces gojenia z przyczyn metabolicznych. W razie jakichkolwiek wątpliwości lekarz dentysta skonsultuje się z Twoim lekarzem prowadzącym

To zależy od zakresu i rodzaju leczenia. Na konsultację, podczas której lekarz odpowie na wszystkie Twoje pytania, wystarcza zazwyczaj jedna wizyta. Następne spotkanie zostanie poświęcone wstępnym badaniom i planowaniu, a niedługo potem, również podczas jednej wizyty lekarz przeprowadzi operację wszczepiania nowych korzeni. Podczas zabiegu, lekarz implantolog robi niewielkie nacięcie w dziąśle, w miejscu, w którym ma zostać umieszczony implant. Po wszczepieniu implantu nacięcie zostaje zaszyte. Jeden lub dwa dni po zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna w celu sprawdzenia czy proces gojenia przebiega prawidłowo, a po dziesięciu dniach szwy zostają zdjęte. Teraz możesz czekać aż kość się zregeneruje w trakcie fazy gojenia bez konieczności dodatkowych zabiegów.

Podobnie jak w przypadku innych produktów wyróżniamy bardzo wysokiej jakości implanty i modele niższej jakości. Istnieją na przykład różnice w kształcie implantów, a w szczególności w rodzaju powierzchni. Twój dentysta powinien Cię poinformować na temat właściwości implantu, którego używa. Zapytaj o jego długoterminowe doświadczenia i obserwacje. Stan wiedzy lekarza również jest istotnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniej jakości implantu. Zapytaj również o długoterminową dostępność elementów wymiennych, na wypadek gdyby Twoja proteza miałaby być w przyszłości odnawiana. Zawsze lepiej być przygotowanym na nieoczekiwane zdarzenia.

Implanty EUROTEKNIKA stanowią najwyższej jakości produkty niemieckie, których projekt został oparty na wieloletnich badaniach i udokumentowanym doświadczeniu klinicznym. Poczynając od zakupu surowego materiału, poprzez cały łańcuch produkcyjny, implant jest poddawany wyjątkowo rygorystycznym standardom jakości. Zakres produktów obejmuje trzy systemy różniące się kształtem implantów. Implanty występują w różnych rozmiarach i długościach, tak aby lekarz dentysta mógł wybrać typ dopasowany dokładnie do Twoich potrzeb.
Wszystkie implanty są zrobione z czystego, chirurgicznego tytanu i posiadają unikalną mikrostrukturę powierzchni, która aktywnie wspomaga proces gojenia kości. Wysoce zaawansowane właściwości powierzchni umożliwiają budowanie komórek kostnych bezpośrednio na implancie i kości oraz umożliwiają formowanie nowej kości. Implanty EUROTEKNIKA oferują najlepsze warunki dla optymalnego gojenia oraz dla formowania trwałej i stabilnej bazy dla implantów.
Systemy EUROTEKNIKA spełniają równie ż wszystkie wymagania pod względem niezwykłych rozwiązań protetycznych. I jeśli proteza zamocowana na implantach EUROTEKNIKA kiedykolwiek będzie musiała zostać wymieniona, możesz mieć pewność, że Twój dentysta dostanie wszystkie potrzebne elementy, nawet wiele lat później i niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie się znajdujesz. Jest to gwarancją spokoju i pewności, że cokolwiek się nie wydarzy, zawsze będzie można to naprawić.

Niezależnie od tego, czy posiadasz opartą na implancie koronę, most czy protezę: będziesz mógł jeść, gryźć, rozmawiać i śmiać się tak jak dawniej. Proteza będzie silnie przymocowana do implantów tak, że będziesz mógł się z nią czuć całkowicie pewnie i bezpiecznie.

Nie, nie musisz się tego obawiać. Implanty nie wywołują efektu magnetycznego, poza tym są zbyt małe aby zostać wykryte przez detektor. A jeżeli kiedykolwiek zdarzyłoby się, aby detektor zareagował na implanty będziesz posiadać swoją kartę implantu, która szybko wyjaśni problem.

Koszt zależy od zakresu leczenia i liczby implantów. Cały kosztorys obejmujący samą pracę oraz pozostałe koszty zostanie Ci przedstawiony przez Twojego lekarza jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

Oczywiście, że nie . Jeśli przed rozpoczęciem leczenia posiadasz ruchomą protezę, będzie ona wymagała jedynie drobnego dopasowania aby można ją było używać. Jeśli nie posiadasz takiej protezy, brak zębowy może zostać przykryty protezą tymczasową wykonaną na czas gojenia. W niektórych okolicznościach może ona zostać przymocowana do implantów natychmiast. W przypadku takich długoterminowych czasowych protez istnieje wiele wyszukanych rozwiązań, które sprawią, że proteza będzie praktycznie nie do odróżnienia od Twoich naturalnych zębów i docelowych koron.

Przy prawidłowym procesie gojenia, czas po jakim implanty stają się całkowicie zintegrowane z kością  wynosi:   3 miesiące,  zarówno w szczęce jak i żuchwie.

Jest to możliwe w przypadku niektórych leków. Na przykład kortyzon może zmieniać metabolizm i system immunologiczny organizmu, co może skutkować problemami z gojeniem. Leki antykoagulacyjne mogą z kolei powodować poważne krwotoki podczas zabiegu wszczepiania implantu. Jeżeli przyjmujesz regularnie jakieś leki, powinieneś koniecznie omówić tę sprawę ze swoim lekarzem.

Implanty najczęściej są zrobione z czystego tytanu do zastosowań chirurgicznych. Materiał ten okazał się tak dobry, że obecnie jest z niego zrobionych 99 procent wszystkich systemów implantologicznych.
Jest on niezwykle trwały i bardzo kompatybilny z organizmem, przez co łatwo integruje się z tkanką kostną. Przez wiele dziesięcioleci pozytywne cechy tytanu zostały potwierdzone nie tylko w stomatologii, ale także w innych obszarach medycyny, jak np. protezy stawów. Srebrnoszary kolor tytanu nie jest wadą, ponieważ implanty podobnie jak naturalne korzenie zębów znajdują się w kości i są niewidoczne.Przez pewien czas dostępne były także białe implanty ceramiczne. Pierwsze pokolenie ceramiki stosowanej do ich wykonania było jednak niewystarczająco mocne, aby stanowić poważną konkurencję dla tytanu. Obecnie ceramiczne implanty są robione z niezwykle wytrzymałego tlenku cyrkonu, aczkolwiek niewiele klinik stomatologicznych stosuje takie implanty. Tytan nadal jest złotym standardem wśród materiałów implantologicznych.

Klasyczny plan leczenia implantologicznego obejmuje fazę gojenia bez obciążenia implantów, zaraz po ich wszczepieniu. W tej metodzie brak zębowy zaraz po wszczepieniu implantu jest uzupełniony za pomocą klasycznej, tymczasowej protezy, która zostaje przymocowana do zębów sąsiadujących. Natomiast, w obciążeniu natychmiastowym używane są metody i nowe systemy implantologiczne, które przy odpowiednich warunkach anatomicznych pozwalają na natychmiastowe osadzenie na implantach docelowego lub tymczasowego uzupełnienia protetycznego. W ciągu jednego dnia pacjenci otrzymują implanty oraz naturalnie wyglądające zęby. To czy natychmiastowe obciążenie jest metodą odpowiednią dla Ciebie będzie zależało od stanu kości szczękowej oraz pozycji implantów. Zapytaj swojego lekarza na temat możliwych opcji.

Tak, obecnie zdarza się to bardzo często. Implant zostaje umieszczony w świeżej ranie, zaraz po usunięciu zęba. Nazywa się to natychmiastowym wszczepieniem implantu (nie mylić z natychmiastowym obciążeniem implantów).

Klasyczne protezy powinny być zdejmowane na noc, ponieważ podczas snu mogą się poluzować i blokować gardło lub drogi oddechowe. Proteza oparta na implantach jest przymocowana i może pozostać na miejscu również w nocy, nie stwarzając niebezpieczeństwa. Twój dentysta w klinice ArtSmile doradzi Ci co powinieneś zrobić. Wystarczy tylko zapytać.

Palenie jest czynnikiem negatywnym w kontekście naszego zdrowia. W obrębie jamy ustnej, palenie papierosów prowadzi do zwiększonej akumulacji płytki nazębnej, zapalenia dziąseł czy chorób błony śluzowej. W kontekście implantów nie jest inaczej, gdyż mamy do czynienia z procesami regeneracyjnymi, przebudową kości oraz tkanek miękkich. Palenie może również skrócić długoterminową żywotność implantu. Aktualne badania naukowe, wskazują negatywny wpływ palenia papierosów, również e-papierosów, na rokowania w leczeniu implantologicznym. Nałóg palenia wpływa na wzrost częstości występowania zapalenia tkanek około szczepowych, przewlekłego zapalenia błony śluzowej i wzrost resorpcji kości wokół implantu. Po odsłonięciu wszczepów, u osób palących obserwuje się zwiększoną tendencję do utraty kości, szczególnie podczas pierwszego roku w porównaniu do osób niepalących. Jeśli należysz do osób palących nie martw się, w pierwszej kolejności omów ten problem ze swoim dentystą podczas konsultacji implantologicznych. Lekarz pomoże ocenić jakie jest ryzyko w Twoim przypadku.

Dentysta może wielokrotnie wybielać ciemniejsze zęby. Nieatrakcyjnie wyglądające zęby przednie mogą zostać pokryte kompozytem lub cienką ceramiką w postaci licówek. Korony na implantach mogą być jaśniejsze od początku oraz ich kształt może być odpowiednio zmodyfikowany. Zapytaj swojego dentystę. Lekarz może Ci zaoferować rozwiązanie niemal każdego problemu.

Krótko mówiąc: nie. Myśl o implantach jak o naturalnym elemencie swojego organizmu. Możesz uprawiać sport, rozmawiać, jeść, śmiać się i żyć jak gdyby nigdy nic się nie wydarzyło. Nie ma żadnej różnicy pomiędzy implantami a Twoimi naturalnymi zębami.

Lekarz prawdopodobnie wystawi Ci zwolnienie z pracy na kilka najbliższych dni. Jednakże już następnego dnia po zabiegu będziesz mógł normalnie funkcjonować, a kilka dni później wrócić do pracy.

Tak. Lekarz implantolog, który pracuje w sposób atraumatyczny i bezpieczny, może wprowadzić wiele implantów podczas jednej wizyty. Zabieg jest przeprowadzany sprawnie i bez bólu.

Zęby oparte na implantach nie tylko wyglądają jak naturalne zęby, ale mogą być również w prosty sposób czyszczone za pomocą szczoteczki do zębów włączając w to szczoteczkę elektryczną oraz pasty do zębów. Podczas czyszczenia należy zwrócić szczególną uwagę na okolice pomiędzy zębami a dziąsłem. Obszary te są kolonizowane przez bakterie, które atakując dziąsła po pewnym czasie mogą również zaatakować kość wokół implantu.
Można temu zapobiec używając nici dentystycznej lub małych szczoteczek czyszczących przestrzenie między zębami. Dodatkowo, w regularnych odstępach czasu, co trzy miesiące, powinieneś spotkać się ze swoim stomatologiem na profesjonalne oczyszczanie zębów. Pozwoli to na usunięcie osadu nazębnego i Twoje zęby będą znów wyglądać jak nowe. Zdecydowanie warto o to zadbać w myśl zasadzie lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jeżeli w szczęce nie ma żadnych zębów i nie jest ona przez długi czas odpowiednio obciążona, kość ulega stopniowemu zanikowi. Jest to podobny proces jak w przypadku mięśni, które ulegają zanikowi gdy nie są używane. Kość może także zostać uszkodzona przez bakterie. Odnosi się to do zapalenia przyzębia, znanego jako paradontoza – choroba zapalna ozębnej. Jeśli kość jest osłabiona lub cienka i implant nie może być w niej umieszczony, dentysta zaleci przeszczep kości. Tkanka kostna zostaje wtedy zrekonstruowana z pochodzącej z tego samego ustroju kości lub też z materiału zastępczego, tak bezboleśnie jak tylko jest to możliwe. Często korzysta się z mieszanki kości autogennej i materiału kościozastępczego. Przeszczepiany materiał jest układany warstwowo bezpośrednio na kości i stopniowo zamieniany przez organizm na silną substancję kostną. Dzięki tej metodzie kość może zostać poszerzona lub uniesiona. W bocznym odcinku górnej szczęki, kość jest zazwyczaj unoszona procedurą tzw. podniesienia zatoki (sinus lift). Zapobiega to wystawaniu części implantu do zatoki szczękowej. Przeszczep kości może być również dokonany podczas wszczepiania implantu. Jednak w niektórych przypadkach może być wymagana oddzielna procedura, ze względu na zróżnicowaną zdolność regeneracyjną Pacjenta.

Nie. Implanty nie powodują efektu elektromagnetycznego, a zatem nie wpływają w żaden sposób na działanie Twojego rozrusznika.

Infekcje wywoływane przez bakterie i wykryte odpowiednio wcześnie mogą zostać z sukcesem wyleczone. Jeśli regularnie uczęszczasz na wizyty kontrolne i dbasz o zęby również w domu, jest bardzo mało prawdopodobne abyś doświadczył tego problemu.

Wszczepienie implantu jest drobnym zabiegiem chirurgicznym. Komplikacje jak na przykład obrażenia nerwów czy naczyń krwionośnych są oczywiście możliwe, jednak aktualnie mając na uwadze najnowsze, szerokie możliwości w diagnozowaniu i planowaniu, są one bardzo mało prawdopodobne. Jeśli implant jest umieszczany przez wykwalifikowanego implantologa, ryzyko nie jest większe niż w przypadku usuwania zęba mądrości. Bardzo mało prawdopodobna jest także nagła reakcja odrzucenia całkowicie wygojonego implantu. Jednakże w niektórych przypadkach kość może nie trzymać implantu wystarczająco mocno. W takich wypadkach, ze względu na problemy z obciążeniem, będzie konieczne usunięcie implantu pod znieczuleniem miejscowym. Najczęściej możliwe jest wstawienie nowego implantu podczas tego samego zabiegu.

Uprawianie sportu nie stanowi problemu. Jednakże, jeśli bierzesz aktywny udział w ćwiczeniach, które wymagają bardzo dużych nakładów energii, powinieneś najpierw skonsultować się z lekarzem. Podczas okresu gojenia zaleca się kilka dni odpoczynku.

Po zakończeniu procesu gojenia, prawidłowo wszczepiony implant będzie bardziej wytrzymały niż naturalne korzenie zębowe. Tytanowy implant z optymalnym obciążeniem protetycznym nie ulegnie złamaniu. Jest także odporny na próchnicę. Odpowiednia higiena jamy ustnej pozwoli utrzymać twoje dziąsła oraz miejsce wszczepienia implantu w dobrym stanie, a implant będzie trwał do końca Twojego życia.

W momencie umieszczania implantów rozwój kości powinien być zakończony. Można przyjąć, że kończy się on w wieku 25 lat.U kobiet rozwój kości jest zakończony wcześniej niż u mężczyzn. W przypadku wątpliwości stan kości można sprawdzić za pomocą prześwietlenia promieniami rentgenowskimi kości nadgarstka.

Nigdy nie jest za późno, aby podnieść jakość swojego życia. Zasada to ma również zastosowanie w kontekście implantów. Ryzyko związane z procedurą wszczepiania implantu jest tak niskie, że można ją przeprowadzić u pacjentów w wieku 70, 80 czy nawet 90 lat. Nie ma górnej granicy wieku. Jeżeli jesteś na tyle zdrowy aby poddać się jakiemukolwiek innemu leczeniu stomatologicznemu, możesz także podarować sobie piękny uśmiech dzięki implantom. W klinice ArtSmile wszczepialiśmy seniorom implanty wielokrotnie.

Podczas mówienia, jedzenia czy śmiania się, będziesz odczuwać implanty w całkowicie naturalny sposób tak, że nie odczujesz żadnej różnicy.
Wymiana i modyfikacja protezy – Co się stanie jeśli jeden z moich naturalnych zębów, który stanowi podparcie dla protezy zostanie utracony?
Jeśli ząb musi zostać usunięty np. z powodu zapalenia korzenia, może on być z łatwością zastąpiony dodatkowym implantem. Podparcie i umocowanie protezy zostanie także odpowiednio zmodyfikowane.

Tak, proteza może w każdej chwili zostać wymieniona lub zmodyfikowana. Implanty EUROTEKNIKA zastosowane jako podparcie dla pojedynczych koron mogą być z łatwością wykorzystane po wielu latach jako podparcie dla mostu jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Jeśli istniejąca proteza zapewni optymalne obciążenie implantów, a także dobre funkcje gryzienia, może ona zostać przystosowana do zamocowania na implantach.
Zapytaj swojego dentystę. Lekarz oceni Twoją sytuację i zaproponuje najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Nie. Znieczulenie miejscowe w zupełności chroni od jakiegokolwiek bólu. Podczas gdy lekarz przygotowuje w kości miejsce na implant i podczas jego wszczepiania będziesz odczuwał wibracje i niewielki ucisk, jednak na pewno nie będziesz odczuwał/-a bólu. Dla większości pacjentów procedura ta jest odczuwalna jak zwykłe leczenie w znieczuleniu miejscowym. Jednakże, jeżeli nadal będziesz chciał/-a spać podczas zabiegu, lekarz może wyjaśnić Ci wszystkie konsekwencje znieczulenia ogólnego.

artsmile_implant_stomatolog_dentysta_lodz

Adres:

ul. Zgierska 244

91-364 Łódź

Godziny przyjęć:

9.00-18.00

Pon-Pt