Dla Pacjenta

Wybielanie zębów

Dzisiaj wszyscy pragniemy mieć białe zęby co wiążę się z ogólną poprawą atrakcyjności wyglądu zewnętrznego. Piękny uśmiech zdobi lepiej niż makijaż, poprawia samopoczucie, to atut w kontaktach z innymi. Piękny uśmiech z białymi zębami był już ważny dla starożytnych Greków i Rzymian. Obecnie niewiele się zmieniło.  Dlaczego? Ponieważ zęby, są drugim – po oczach – elementem twarzy, na którym skupia się uwaga naszego rozmówcy. Poprawa estetyki naszych zębów, wiążę się z ogólną poprawą atrakcyjności wyglądu zewnętrznego i samopoczucia.

Wybielanie zębów - Piękny uśmiech i zdrowe zęby

Przygotuj się na maksymalny efekt wybielania

Wybielanie zębów jest procesem całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym. W klinice stomatologicznej ArtSmile stosujemy metodę nakładkową, ze względu na jej bezpieczeństwo.

Przed podjęciem decyzji o odświeżeniu własnego uśmiechu, warto zapoznać się z podstawowymi kwestiami, aby zmaksymalizować efekt wybielania.

  • Wizyta kontrolna i przeciwwskazania. Pierwszym krokiem jest wizyta konsultacyjna u lekarza stomatologa, który wykona przegląd i oceni czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Należy podkreślić, że wybielanie wykonane samodzielnie poza gabinetem stomatologicznym niesie ze sobą ryzyko zdrowotne oraz nieestetycznych efektów. Z tego powodu,  zawsze przed rozpoczęciem wybielania zębów, niezbędna jest konsultacja z lekarzem stomatologiem w celu oceny stanu zębów i kwalifikacji do zabiegu. Najczęstszymi przeciwwskazaniami do wybielania są: niezaleczone ubytki zębowe, znaczne nagromadzenie się osadu i kamienia, problemy periodontologiczne, aparat ortodontyczny do 6 miesięcy po zdjęciu, karmienie piersią, epilepsja, astma, bruksizm. Bezpiecznym wyborem będzie powierzenie swojego uśmiechu profesjonalistom.

  • Skaling i piaskowanie  – w przypadku braku przeciwwskazań, należy poddać się zabiegowi  oczyszczanie z osadów i kamienia nazębnego. Pozwoli to zmaksymalizować efekt wybielania.  Po odpowiednim przygotowaniu zębów, podczas tej samej wizyty, pobierany jest wycisk do szyn nakładkowych.

  • Termin wybielania – warto zaplanować wybielanie z wyprzedzeniem. Najczęściej Pacjenci decydują się na zabieg wybielania przed ważną uroczystością np. ślub, urodziny, święta, urlop. Ważne jest, aby podczas planowania zabiegu pamiętać o zalecanej dwutygodniowej białej diecie.

  • Wybielanie nakładkowe zębów – lekarz przygotowuje specjalne, elastyczne nakładki, które pacjent napełnia preparatem wybielającym. Zakłada się je na noc lub na kilka godzin w ciągu dnia. Wybielanie trwa od 1-2 tygodnie, a pacjent sam decyduje o zakończeniu. Im dłuższe zastosowanie preparatu, tym jaśniejszy odcień uzyskamy. Zabieg można powtarzać raz w roku, w zależności od stopnia przebarwienia zębów, ale zawsze po konsultacji z lekarzem.

  • Biała dieta – po zabiegu przez około jeden do dwóch tygodni, należy wyeliminować z diety barwniki spożywcze, które znajdują się w takich produktach, jak np. kawa, herbata, jagody, buraki, czerwone wino, papierosy oraz kwasy znajdujące się np. w owocach cytrusowych i sokach.
Artsmile - wybielanie zębów, implanty, estetyka

Wybielanie martwych zębów

Z upływem czasu zęby leczone kanałowo stają się coraz ciemniejsze. W takich przypadkach można wybielić je za pomocą odpowiednich preparatów. Zabieg rozpoczyna się od usunięcia starego wypełnienia od strony podniebiennej zęba i oczyszcza wnętrze komory. Do tak przygotowanego ubytku zakłada się odpowiedni żel, który pozostawia się na około 3-5 dni. Leczenie obejmuje 3-5 wizyt w zależności od stopnia przebarwienia korony. Zabieg kończy się ponownym założeniem nowego jaśniejszego wypełnienia po minimum 14 dniach od zakończenia wybielania.

Wybielanie zębów — efekty i przeciwwskazania

Za pomocą dostępnych obecnie metod wybielania zębów można uzyskać zarówno delikatne, subtelne efekty, jak i radykalną zmianę koloru zębów. Wyraziste efekty zapewnią nam jednak tylko zabiegi profesjonalne.
Aby rezultat utrzymał się jak najdłużej, warto zrezygnować z papierosów, a także ograniczyć kawę, herbatę i czerwone wino, oraz inne produkty spożywcze, które powodują przebarwienia. Nie można również zapominać o regularnej higienie jamy ustnej.
Uzyskany efekt zależy od stanu wyjściowego naszych zębów. Przeciwwskazaniem do zabiegu może być  m.in. nadwrażliwość zębów czy choroby dziąseł. Z tego powodu konieczna jest konsultacja z lekarzem stomatologiem przed rozpoczęciem wybielania.

Białe, estetycznie wyglądające zęby pozytywnie wpływają na wygląd uśmiechu, podnoszą naszą pewność siebie i sprawiają, że lepiej czujemy się w swoim ciele. Decydując się na ten zabieg, warto oddać się w ręce specjalistów: to gwarancja doskonałych efektów i doboru odpowiedniej metody, a także zadowolenia z wyglądu — dzięki któremu uśmiech nie będzie schodził nam z ust.

Spis treści

Dziękujemy za to, że jesteś z nami!

artsmile_implant_stomatolog_dentysta_lodz

Adres:

ul. Zgierska 244

91-495 Łódź

Godziny przyjęć:

9.00-18.00

Pon-Pt